Pięknie zachowany medal upamiętniający Franciszka Smolkę. Wybity w dniu jego 85. urodzin, w roku 1895.
Bardzo rzadka wersja w srebrze (austriacka cecha srebra na obrzeżu).
Autorstwa wiedeńskiego medaliera Antona Scharffa (sygnowany na ramieniu).
Punca J.C. (imiennik wykonawcy) na obrzeżu.
Srebro, średnica 64 mm, waga 107.63 g.