Awers: Głowa Ateny w hełmie w prawo.
Rewers: Dwie stojące naprzeciwko siebie sowy, pod nimi napis AθE, wszystko w wieńcu laurowym.
Brąz, średnica: 13,1-13,5 mm, waga: 2,44 g.
Proweniencja: London Ancient Coins, auction D: 07.2013
Rzadki przykład mennictwa brązowego z późnego okresu hellenistycznego, gdy w Atenach wybijano głównie tetradrachmy nowego stylu charakteryzujące się dużą średnicą i umieszczaniem na rewersach imion odpowiedzialnych za wybijanie monet urzędników, co pozwala na precyzyjne datowanie większości emisji.