Piękny, głęboko, choć podwójnie wybity.
Tajemniczy ikonograficznie brakteat, w którym W. Garbaczewski, ze względu na oryginalną kompozycję, widzi aluzję do Najświętszej Marii Panny.
Przedstawienie: dwie lilie ujęte w arkady zwieńczone wieżą, na dole listwa z hebrajskim napisem BRACHA (błogosławieństwo).
Datowanie: 1202-1227 (?)
Srebro, średnica 14 mm, waga 0,12 g.