Niezwykle rzadki brakteat przypisywany Odonowi Mieszkowicowi.
Notowany jedynie raz na polskim rynku aukcyjnym (na 9 aukcji GGN w 1993 roku).
Egzemplarz po profesjonalnej konserwacji wykonanej przez zawodowego konserwatora zabytków, z użyciem odwracalnych i niereaktywnych substancji. Podklejony przez niego na plastik.
Egzemplarz z kolekcji Antoniego Ryszarda (rzadka i ceniona proweniencja).
Co warte podkreślenia jest to zdaniem Witolda Garbaczewskiego jeden z 6 najładniejszych brakteatów piastowskich, o czym mówił na wykładzie na naszej sesji numizmatycznej.
Panowanie: Odon Mieszkowic? (1177-1194)