Naśladownictwo brakteata Zakonu Krzyżackiego, które w kontekście badań Borysa Paszkiewicza najprawdopodobniej pochodzi z terenów Pomorza Gdańskiego. Ładny stan zachowania.
Datowane na 2 połowę XIII wieku.
Odmiana: cienki krzyż.
Na odwrocie numer tuszem.
Srebro, średnica 16 mm, waga 0.27 g