Bardzo dobrze wybity, rzadki denar wschowski.
Emisja uznawana dawniej za monetę Władysława II Jagiełły, obecnie, w świetle badań Borysa Paszkiewicza, datowana na rok około 1434, panowanie Władysława Warneńczyka.
Przedstawiająca tarczę z podwójnym krzyżem pod literą W, oflankowaną literami "m" (bokiem) i "p". Jak czytamy w "Silesiorum Moneta" jest to królewska litera W i sygnatura - prawdopodobnie mincerska - MP.Srebro, średnica 11,5 mm, waga 0,29 g.