Bardzo ładna prezencja, stara patyna.
Trojak nieodnotowany w Igerze, jednak bardzo dobrze znany z dość licznych notowań aukcyjnych.
Typ z tarczami herbowymi z Lewartem i Różą, bez herbu Radwan, który zgodnie z zapowiedzią WCN pojawi w następnym wydaniu katalogu Igera pod numerem P.98.5.
Naszym zdaniem, pomimo braku inicjałów i herbu Stanisława Cikowskiego, wybity w mennicy bydgoskiej. Trojak w pełni pasuje stylistycznie do wyrobów tej mennicy (portret, Snopek i szereg innych punc), jak i wkomponowuje się do zmian zachodzących w tym roku na trojakach (przejście do wprowadzenia na stemplach litery mennicy).
Ładny przedstawiciel tej odmiany. Lekka końcówka blachy, patyna, dobry relief.