W ramach "Księgi pamiątkowej 75-lecia Towarzystwa Naukowego w Toruniu", 16-stronicowy artykuł Mariana Gumowskiego pt. "Gubin i jego mennice" - str. 129-144.
Proweniencja: pieczątka "Biblioteka - księgozbiór, Janusz Wiśniewski, Bydgoszcz" na stronie ze spisem treści.
- wydanie 1952, Toruń
- format 18 x 25.5 cm
- stron 236 tekstu z nielicznymi ilustracjami
- oprawa miękka kartonowa
Stan dobry, postrzępienia okładki, nieznaczne ubytki papieru na grzbiecie, zabrudzenia i pieczatka na tylnej okładce, egzemplarz rozcięty, ale nieprzycięty od dołu.