Avansert søk Avansert søk

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Varslinger i løpet av live auksjon
notifications_off Alarm: Nei
textsms SMS: Ingen
add Din notat
Beskrivelse av objektet
Tilstand: VF+/XF
Litteratur: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Auksjon
AUKCJA ZIMOWA '23
Dato
04 Februar, 10:00 CET/Warsaw
Startpris
3 286 EUR
Tilstand
VF+/XF
Start på live nettauksjon
lock Auksjonen er under opprettelse - Påmelding er ikke tilgjengelig ennå
Send en melding til auksjonshuset

Har du spørsmål angående dette objektet eller deltagelse i auksjonen?

Visninger: 178 | Favorittobjekter: 3
Auksjon

AUKCJA ZIMOWA '23
Dato
Lørdag, 04 Februar, 10:00 CET/Warsaw
Auksjonens forløp

Alle objekter vil bli auksjonert

Auksjonsgebyr
Høyere bud
  400 000
  800 000

Kjøpsbetingelser
Om auksjon

Om selgeren
GNDM sp. z o.o.
Åpningstider
Mandag
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lørdag
Stengt
Søndag
Stengt