514

Michał Korybut, Dwudukat (donatywa) Toruń bez daty - efektowna

2
Stan zachowania: 2
Literatura: CNCT 1736 (R3), Hutten-Czapski 2397 (R3), Raczyński 166, Kaleniecki 463

Efektowna, szeroka złota moneta czasów czasów Michała Korybuta Wiśniowieckiego.

Donatywa (dwudukat) z piękną panoramą Torunia na rewersie. Wykonana przez miasto na pamiątkę przysięgi wykonanej przez Toruń królowi Michałowi.

Ładny egzemplarz jak na ten dość niestarannie bity typ.

Sygnowana po bokach herbu miasta (H-DL - Hans Dawid Lauer).

Rzadka i ceniona typologicznie pozycja.

Awers: popiersie króla w szacie i wieńcu laurowym, w prawo. W otoku tytulatura.

Rewers: widok miasta pomiędzy słońcem z wyrazem Boskiej opatrzności, a Wisłą, pod którą umieszczono miejski herb. W otoku: EX AURO SOLIDO CIVIT THORUNENSIS FERI FEC (z czystego złota miasto Toruń wybić kazało).

Złoto, średnica 30-32 mm, waga 6.83 g

Aukcja 11
06 czerwca 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
6 818 EUR
Stan zachowania
2
8 102 EUR
119%
Wyświetleń: 406 | Ulubione: 16

Aukcja 11
06 czerwca 2020 CEST/Warsaw

15.00%
  1 200
  4 000
  22 000
  42 000
  120 000
  240 000