3026

Corpus Nummorum Poloniae, Gumowski 1939

Literatura: BNP 2221

Klasyczna i mimo upływu wielu lata od jej wydania (Kraków 1939) nadal potrzebna do pracy z monetami średniowiecznymi pozycja.

Obecnie część informacji w nim zawarta jest już zdezaktualizowana, a w niektórych przypadkach nawet zmieniono atrybucję monet, niemniej nadal jest to użyteczne opracowanie ze względu na wiedzę ogólną i olbrzymią ilość opracowanego materiału numizmatycznego.

Bardzo ładny egzemplarze, w technicznie znakomicie wykonanej oprawie. Oprawa w dobrej jakości płótno z wprasowanymi na pierwszej i ostaniej stronie okładki wycinakami oryginalnej oprawy wydawniczej.

Współoprawna  cześć tekstów i tablic. Tablice wprawione ze znawstwem, każda na oddzielnej składce, także bardzo wygodne w użyciu. Format tablic oryginalnie, wydawniczo mniejszy, ale blok tekstowy zachowany z oryginalnymi, szerokimi marginesami - nie przycinany do formatu tablic.

Na karcie tytułowej zapisane, że to Tom I, ale to zarazem jedyny wydany tom CNP. Czasookres monet w nim opracowanych kończy się na panowani Władysława Hermana. Tom II nigdy nie został wydany drukiem (podobno istnieje tylko nieukończony jego rękopis).

Bardzo dobry stan zachowania.

Oryginalne wydanie, Kraków 1939 r.

Format 26 x 18,5 cm, 233 strony tekstu + 41 tablic.

Aukcja 19 - zimowa '23
02 lutego 2023 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
86 EUR
330 EUR
384%
Wyświetleń: 105 | Ulubione: 3

Aukcja 19 - zimowa '23
02 lutego 2023 CET/Warsaw