Pośmiertne, zbiorowe wydanie dzieł Lelewela (1786-1861).
W jego ramach trzy prace numizmatyczne:
- O monecie polskiej, str. 236-285; 2 tablice;
- Dwie tablice starych pieniędzy w roku 1824 w Trzebuniu blisko Płocka wykopanych, str.383-387;
- Objaśnienie trzech pieniędzy kufickich sammanidów w zbiorze królewskiego warszawskiego przyjaciół nauk towarzystawa znajdujących się. str.419-444.
Na wyklejce dawny podpis własnościowy.
Oprawa dawna, introligatorska, w płótno barwione. Przetarcia brzegów grzbietu wymagają ewentualnej uwagi introligatorskiej, aczkolwiek nie koniecznej. Wizualny stan dobry. Stan zachowania wnętrza bardzo dobry.
492 strony.
Poznań, 1863 r.
Format: 14 x 22 cm.