4277

Podręcznik numizmatyczny... monet polskich od 1506 roku do 1795, J. Tyszkiewicz 1890

Literatura: BNP 496

W ramach XVII tomu Rocznika Towarzystw Przyjaciół Nauk Poznańskiego wydanego w 1890 roku w  Poznaniu, opublikowana praca Józefa Tyszkiewicza: "Podręcznik numizmatyczny zawierający ceny amatorskie monet polskich od 1506 roku do 1795 r.".

Pozycja bardzo rzadka w oryginale, a mimo że od jej wydania minęło już 130 lat, nadal na co dzień używana przez numizmatyków, pod postacią różnego rodzaju reprintów.

Przedmiotem tej aukcji cały Rocznik TPN Poznań (490 stron), gdzie na stronach 29-100 oryginał "Podręcznika..." Tyszkiewicza.

Proweniencja: unieważniona pieczątka biblioteczna.

  • wydanie 1890, Poznań
  • format 16.5 x 24.5 cm
  • stron 490 tekstu, egzemplarz nierozcięty
  • oprawa miękka, wydawnicza
Aukcja 13 - zimowa '21
06 lutego 2021 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
45 EUR
371 EUR
826%
Wyświetleń: 131 | Ulubione: 2

Aukcja 13 - zimowa '21
06 lutego 2021 CET/Warsaw

  3 200
  21 000
  52 000
  210 000
  420 000
  1 000 000