W ramach miesięcznika "Biblioteka Warszawska" - tom 1, zeszyt 1, 28-stronicowa praca autorstwa Władysława Kłyszewskiego pt. "Sprawa medalowa. (Na podstawie nieznanych autografów Juliusza Słowackiego)".
W łącznej oprawie zeszyt 1 i 3 tomu pierwszego.
Proweniencja: pieczęć biblioteki szkolnej Gimnazjum Humanistycznego.
- wydanie 1907, Warszawa
- format 17 x 24 cm
- stron 208+19 i 204+32
- oprawa twarda, płócienna, zachowane oryginalne okładki T.1 Z.1 i T.1 Z.3