5195

Świat brakteatów, Garbaczewski

Książka liczy 160 stron, do strony 45 znajdziemy informacje ogólne na temat brakteatów - co to jest, jego cechy charakterystyczne oraz gdzie i kiedy obiegał. Od strony 45 zaczyna się szczegółowy katalog, a każda pozycja zilustrowana dobrej jakości zdjęciem.

Ujęte monety Cesarstwa Niemieckiego, Polski, Śląska, Pomorza, Zakonu Krzyżackiego, Czech i Moraw jak również przedstawiciele Węgier, Dani i Szwecji, czy brakteaty miejskie. Część katalogowa bardzo obszerna, nie są to tylko suche dane metrologiczne i zdjęcie ale często opis danej monety zajmuje ponad pół strony, różne ciekawostki, informacje dodatkowe, czy wywody na temat przynależności

Katalog dla tych co brakteaty zbierają oraz doskonale źródło wiedzy na temat brakteatów, dla tych, którzy dopiero chcą zacząć temat.

  • wydanie 2002, Bydgoszcz
  • format 20 x 26 cm
  • stron 160
  • oprawa miękka
Aukcja 14 - wiosenna '21
11 czerwca 2021 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
5 EUR
38 EUR
827%
Wyświetleń: 83 | Ulubione: 5

Aukcja 14 - wiosenna '21
11 czerwca 2021 CEST/Warsaw

  3 200
  21 000
  52 000
  210 000
  420 000
  1 000 000