Standardowa emisja w cynku, której w srebrze wykonano zaledwie kilkanaście egzemplarzy!
Walor dużej rzadkości, praktycznie niepojawiający się w handlu (spotykane są te medale cynie, w srebrze już nie).
Cechy na obrzeżu, pokazane na zdjęciu.
Sygnowany K. Chodziński 1916 (Kazimierz Mieczysław Chodziński (1861-1921)).
Awers: Popiersie w lewo i napis ARCHIDUCISSA ISABELLA DE PRINCIPIBUS CROY FRIDERICI COPIARUM OMNIUM AUSTRIAE ET HUNGARIAE DUCIS SUPREMI / CONIUX INCLITISSIMA
Rewers: Postacie dwóch legionistów, u góry mały orzełek i daty 1914 - 1916, niżej napis LEGIONVM / POLONIARVM / FAVTRICI BENIGNAE / MILITVM / LAESORVM / PATRONAE / BENEFICAE / MISERICORDI / CIVIVM BELLO / OPPRESSORVM / TVTELAE / AC / PRAESIDIO / POLONI MILITES / GRATISSIMI
Srebro, średnica 70.2 mm, waga 139.52 g.
Duży i rzadki medal z początków XX wieku.