Brąz złocony, ale złocenie matowe, w kolorze jasnożółtym, z zabrudzeniami w zakamarkach. Jakość złocenia nie najwyższa.
Awers: Święty Jerzy walczący ze smokiem, w otoku legenda MIŃSK WILNO 1919 GRODNO ŁUCK / ANI OGNISTE SMOKI NAS USTRASZĄ
Rewers: Obraz M.B. Częstochowskiej, PANNO ŚWIĘTA CO W OSTREJ ŚWIECISZ BRAMIE POD TWOJĄ OBRONE Z POKORĄ SIĘ UCIEKAMY
Sygnatura LEWANDOWSKI FECIT 1919 IX
Na obrzeżu punca BRONZE.
Brąz złocony, średnica 55.4 mm, waga 54.86 g.