Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

3+/2
star_border
Powiadomienia w trakcie licytacji na żywo
notifications_off Alarm: Nie
textsms SMS: Brak
Stan zachowania: 3+/2
Literatura: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

AUKCJA ZIMOWA '23
04 lutego, 10:00 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
3 286 EUR
Stan zachowania
3+/2
Rozpoczęcie aukcji na żywo
lock Aukcja jest w trakcie tworzenia - Rejestracja nie jest jeszcze dostępna
Wyślij wiadomość do organizatora aukcji

Masz pytania odnośnie tej pozycji lub udziału w licytacji?

Wyświetleń: 190 | Ulubione: 4

AUKCJA ZIMOWA '23
Sobota, 04 lutego, 10:00 CET/Warsaw

  400 000
  800 000

GNDM sp. z o.o.