Pamiątkowy medal wybity z okazji założenia w Nancy, 28 grudnia 1750 roku, Akademie de Stanislas. Akademii rycerskiej założonej przez króla Polski - Stanisława Leszczyńskiego, gdy był księciem Lotaryngii i Baru.
Późniejsza odbitka z oryginalnych stempli.
Sygnowany pod popiersiem BORREL.
Brąz złocony, średnica 33 mm, waga 17,41 g.
Do medalu dołączona karteczka ze starego zbioru.