Bardzo ładny stan zachowania monety, rzadko spotykany dla tego rocznika. Dużo połysku menniczego.
Liczne błędy literowe, jednak – wbrew popularnym opisom ofertowym – typowe dla dukatów z mennicy Zwolle. W szczególności zapis imienia cesarza FARDINA lub FARDINAN zamiast FERDINAND jest dla wielu roczników najbardziej popularnym lub jedynym. Podobnie z błędnym zapisem MONFA zamiast MONEA, IMPFR zamiast IMPER czy AVRFA zamiast AVREA.
Typowe ujęcie władcy, bez widocznego zarysu lewej ręki w której trzyma jabłko królewskie. Na rewersie litery R wybite puncami literowymi P z dorobioną nóżką, litera W w ZWOL wybita w postaci dwóch połączonych liter V.
Znak menniczy: herb miasta Zwolle.
Mincmistrz: Johan van Romondt
Rytownik stempli: Gerrit Versefelt
FARDINAN . II . – (herb) – GR . I . HON . BOR
MONEA . / AVREA / IMPER / CIVIT / ZWOL .