Ładnie zachowany, jedynie przedziurawiony.
Rzadziej spotykana, wczesna, niedatowana emisja miejska Zwolle, z ostatniej dekady XVI w., najprawdopodobniej z lat 1594-1600. Rewers z inskrypcją w kwadracie charakterystyczny dla dukatów typu niderlandzkiego, ale na awersie wizerunek króla zamiast rycerza oraz odmienna legenda otokowa. Podobny wizerunek oraz nazwę miasta odpowiedzialnego za emisję można znaleźć na złotych dukatach mennic miejskich Deventer, Kampen i Zwolle.
Znane są dwie formy zapisu imienia króla: RODOL i RVDOL, tutaj pierwsza z nich. Trzykropek po AVREA na rewersie. Litery A wybite odwróconymi puncami literowymi V z dorobioną kreseczką. Herb miasta Zwolle między stopami króla.
Znak menniczy: herb miasta Zwolle.
Mincmistrz: Arend van Romondt (?)
Rytownik stempli: Claes Alberts (?)
RODOL : II : D : G : R . – (herb) – I : HONGA : BO : RE :
MONETA . / AVREA ׯ/ IMPERIA / CIVITAT / ZWOLLE
Złoto, średnica 22,5 mm, waga 3,39 g.