Naśladownictwo brakteata Zakonu Krzyżackiego, które w kontekście badań Borysa Paszkiewicza najprawdopodobniej pochodzi z terenów Pomorza Gdańskiego. Ładny stan zachowania.
Datowane na 2 połowę XIII wieku.
Odmiana: cienki krzyż, wał perełkowy.
Srebro, waga 0.28 g.