Bardzo ładna szwedzka moneta Karola Gustawa. Piękny stan zachowania.
Odmiana bez cyfr daty (datowana na rok 1654).
Rzadka moneta wybita na rok przed potopem szwedzkim, na czele którego stał właśnie ten król.
Srebro, średnica 31.3-31.7 mm, waga 9.93 g.