Piękna, połyskowa moneta w patynie dawnego zbioru.
Przedstawia głowę na wprost, z sięgającymi do ramion włosami. W otoku napis: +ADALVERTVS, czyli zniekształcony zapis imienia św. Wojciecha.
Bardzo rzadki denar brakteatowy o specyficznej technice bicia, określony przez prof. B. Paszkiewicza jako "półbrakteat pleonastyczny" tj. "(...) o przenikających się wzajemnie stemplach dwu stron, powtarzających tą samą treść".
Emisja przypisywana mennicy w Gnieźnie, datowana na lata 30-te XIII w.
Jedno z nielicznych notowań po 2000 r. na jakie natrafiliśmy to 66 aukcja WCN (poz.204 sprzedana za 7.280 zł).
Okazowy egzemplarz w znakomitym stanie zachowania. Wspaniała sztuka.
Srebro, średnica 15-15.5 mm, waga 0.21 g