2474

Wolne Miasto Kraków, 3 grosze 1835 - XIX-wieczna emisja

NGC AU58 BN
Stan zachowania: NGC AU58 BN
Certyfikat: NGC 2793262-006
Literatura: Plage 297 (R2)

Emisja wykonana w okresie późniejszym, najprawdopodobniej w II połowie XIX wieku. Wykonana prywatnie, jako uzupełnienie emisji Wolnego Miasta Krakowa.

Moneta została wybita przez Mennice Wiedeńską, w której do dziś zachowały się oryginalne stemple do jej wybijania. Pierwotnie oferowane na rynku kolekcjonerskim jako rzadka moneta próbna z roku 1835. Mimo, że wiedza o tym, że nie jest to oryginalna emisja WMK, to jednak jest to pozycja ceniona kolekcjonersko, osiągająca dość wysokie ceny na rynku kolekcjonerskim.

Typowe dla tej emisji wady blachy, poza tym bez uwag. Ciemnobrązowa patyna.

Aukcja 18 - jesienna '22
06 października 2022 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
105 EUR
Stan zachowania
NGC AU58 BN
1 242 EUR
1180%
Wyświetleń: 308 | Ulubione: 33

Aukcja 18 - jesienna '22

  400