Zygmunt I Stary, SZÓSTAK Gdańsk 1535 - bardzo rzadki

3-2
star_border
Powiadomienia w trakcie licytacji na żywo
notifications_off Alarm: Nie
textsms SMS: Brak
Stan zachowania: 3-2
Literatura: Kopicki 7338 (R5), CNG 74, Tyszkiewicz 70 mk

Pierwszy rocznik szóstaków gdańskich, bardzo rzadkiego, najwyższego nominału wśród srebrnych monet obiegowych Zygmunta I.

Efektowna, szeroka jak na ówczesne czasy moneta, która pojawiła się, gdy obieg monetarny zdominowany był przez emitowane od lat półgroszki.

Drugi typ tej emisji: z literą D (od DANTISCUM) i oznaczeniem nominału VI na rewersie (w tym roku wybito równie dużej rzadkości szóstaki z oznaczeniem nominału po bokach głowy króla).

Bardzo ładny stan, szczególnie rewers. Urokliwa patyna dawnego zbioru.

Potrzebna i poszukiwana typologicznie moneta.

Bardzo rzadka, o czym świadczą jej nieliczne notowania aukcyjne.

Srebro, średnica 29 mm, waga 5.26 g

AUKCJA ZIMOWA '23
04 lutego, 10:00 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
10 952 EUR
Stan zachowania
3-2
Rozpoczęcie aukcji na żywo
lock Aukcja jest w trakcie tworzenia - Rejestracja nie jest jeszcze dostępna
Wyślij wiadomość do organizatora aukcji

Masz pytania odnośnie tej pozycji lub udziału w licytacji?

Wyświetleń: 654 | Ulubione: 8

AUKCJA ZIMOWA '23
Sobota, 04 lutego, 10:00 CET/Warsaw

  400 000
  800 000

GNDM sp. z o.o.