Powstanie listopadowe, Pudełko PAMIĄTKA z monetami 1831

Powiadomienia w trakcie licytacji na żywo
notifications_off Alarm: Nie
textsms SMS: Brak

Pudełko pamiątkowe wraz z kompletem monet w nim, bez banknotu który wystawiony osobno, w dziale pieniądza papierowego.

W pudełku:

  • Dukat 1831, odmiana z kropką przed pochodnią, st.2/2+. Bardzo ładny, nie gięty; lekko przetarty na awersie, ale wyraźnie połyskowy z piękną, delikatną patyną złota.
  • 5 zł 1831, st.2. Mocna, ciemna patyna. Niewielkie zadrapania na awersie, na lewo od tarcz. Bardzo dobry, ostry, nieobiegowy relief. Pod patyną przebłyskująca mennicza poświata powierzchni.
  • 2 zł 1831, st.2+/1-. Moneta na której nie zauważamy śladów obiegu. Naturalna, bez wytrać i bez uszkodzeń. O naturalnej, seledynowej kolorystyce, ale jednocześnie z mocnym, czarnawym nalotem na powierzchni, a który obniżona ocena do 2+, gdyż niewiadomo jak dokładnie wyglądać powierzchnia pod nim, czy jak będzie wyglądać po jego zmyciu. Generalnie bardzo ładna sztuka.
  • 10 gr 1931 st.2/2+. Lekko obiegowy relief. Naturalnie seledynowa powierzchnia, bez uszkodzeń, z czarnym nalotem ale ładna, naturalna.
  • 3 gr 1831, st.~2-. Moneta polakierowana, przed lakierowaniem możliwe że umyta. Odmiana z prostymi łapami orła.

Pudełko w wizualnie bardzo ładnym stanie zachowania. Zewnętrznie bez większych uszkodzeń czy deformacji, jedynie brak haczyka. Zachowane wszystkie tasiemki od monet (rzadkość), brak jedynie tasiemek od banknotu. Aksamit zachował czerwień we wgłębienia pod monety nie złote, poza tym naturalnie zblakły. Pudełko pochodzące za pamiątek rodzinnych, wyblaknięcie wgłębienia na dukata wynika z tego, że jako moneta złota (cenna) był on wyjęty z pudełka i przechowywany osobno (obecnie włożony na powrót). Biały materiał pokrywki w stanie dobrym, lekko strzępiący się po krawędziach, ale niw wymagający renowacji.

Całość pochodząca z pamiątek rodzinnych, najprawdopodniej pierwszy raz oferowana na rynku kolekcjonerskim.

Aukcja 18 - jesienna '22
08 października, 10:00
Cena wywoławcza
2 190 EUR
Rozpoczęcie aukcji na żywo
lock Aukcja jest w trakcie tworzenia - Rejestracja nie jest jeszcze dostępna
Wyślij wiadomość do organizatora aukcji

Masz pytania odnośnie tej pozycji lub udziału w licytacji?

Wyświetleń: 637 | Ulubione: 4

Aukcja 18 - jesienna '22
Sobota, 08 października, 10:00

Koszt dostawy

  400 000
  800 000

Znajdź nas na: YouTube // Facebook // Opinie Google // GNDM.pl

GNDM sp. z o.o.