Dwie prace M. Gumowskiego wydane w ramach tomu III "Historja Śląska" z roku 1936 r.
Pieczęcie śląskie do końca XIV w.; str.247-440 + 43 tablice (str.85-127)
Moneta na Śląsku do końca XIV w.; str.553-717 + 19 tablic (str.145-163)
- wydanie 1936, Kraków
- część składek nierozcięta
- 886 stron
- format: 16 x 24 cm
- oprawa miękka, kartonowa
- zewnętrznie w słabym stanie, okładki luzem z ubytkami; książka w trzech częściach (rozklejona)