Oprawa współczesna, ładna, w pełna skórę kozią ze złoceniami.
Zachowane oryginalne okładki wydawnicze, choć przednia z zagnieceniami i drobnymi uszkodzeniami.
Dość mocno przycięty blok, ale bez straty dla tekstu. Format bloku ~ 11x15.5 cm (format zewnętrzny 12 x 16.5 cm).
Oryginalne wydanie z 1924 roku.
176 stron i 32 tablice.
Warszawa, 1924 r.