W ramach tomu LXXXV - zeszyt 3, 15-stronicowy (+5 stron tablic z wizerunkami monet) artykułautorstwa Lesława Morawieckiego pt. "Monety rzymskie a źródła pisane" (str. 207-221).
- wydanie 1994, Warszawa
- format 17 x 23.5 cm
- stron 147 tekstu
- oprawa wydawnicza, miękka, kartonowa
Stan: niewielkie zagniecenia okładki, częściowe przedarcia ostaniej (pustej) strony. Nieznaczne zażółcenia niektórych stron, poza tym stan zachowania bez zastrzeżeń.