Pesquisa avançada Pesquisa avançada

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Notificações durante o leilão ao vivo
notifications_off Alerta: Não
textsms SMS: Nenhum
add A sua nota
Descrição do item
Condição: VF+/XF
Referência: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Leilão
AUKCJA ZIMOWA '23
04 Fevereiro, 10:00 CET/Warsaw
Preço inicial
3 286 EUR
Condição
VF+/XF
Licitações ao vivo
lock O leilão ainda está em fase de iniciação - A inscrição ainda não está disponível
Enviar uma mensagem para a leiloeira

Tem perguntas sobre este item ou sobre licitação?

Visualizações: 191 | Preferidos: 4
Leilão

AUKCJA ZIMOWA '23
Sábado, 04 Fevereiro, 10:00 CET/Warsaw
Itens com lances

Todos os itens estão listados para licitação

Prémio do comprador
Incrementos dos lances
  400 000
  800 000

Termos e Condições
Sobre o leilão

Sobre o vendedor
Contacto
GNDM sp. z o.o.
Horário de funcionamento
Segunda-feira
Terça-feira
Quarta-feira
Quinta-feira
Sexta-feira
Sábado
Fechados
Domingo
Fechados