Pięknie zachowany medal upamiętniający udaną ucieczkę Klementyny, żony Jakuba Stuarta, z aresztu w Innsbrucku.
Okazowy stan zachowania. Najładniejsza sztuka tego typu, jaką widzieliśmy. Bez defektów, z pięknym medalowym lustrem i w starej patynie.
Sygnowany OTTO HAMERANI F.
Awers: półpostać księżniczki w lewo, w otoku CLEMENTINA • M • BRITAN • FR • ER • HIB • REGINA •
Rewers: księżniczka w pędzącym rydwanie, w otoku FORTVNAM • CAVSAMQVE • SEQVOR, w odcinku DECEPTIS•CVSTODIBVS• MDCCXIX•
Srebro, średnica 49 mm, waga 45.56 g