Bardzo rzadki brakteat opisywany przez Edmunda Kopickiego stopniem R8, znany dotychczas ze znaleziska w Anusinie (1919 r., obecnie dzięki zapisowi Z. Zakrzewskiego w MNK) oraz wykopalisko głębockiego (Tablica VII, pozycja ee. według opracowania I. Polkowskiego z 1876 r.)
Emisja nieokreślonego panowania, przypisywana Piastom polskim z przełomu XII/XIII wieku, według dr W. Garbaczewskiego możliwe, że pierwsza połowa XII wieku. Typ znany dotychczas tylko ze zbiorów MNK, nie notowany w handlu.
Przedstawienie: postać w hełmie, na wprost, z tarczą i włócznią, obok berło liliowe.
Rozłamana i z ubytkiem małego fragmentu, a wyobrażenia kompletne i czytelne.
Pierwszy raz w naszej ofercie.
Srebro, średnica 14-15 mm, waga 0.089 g.