Znakomita próba.
Wybita w nakładzie tylko 100 sztuk próba 10 złotych 1933 z cenionym wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego projektu J. Wysockiego. Wybita w 250. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej.
Piękny, menniczy stan zachowania, bez żadnych uwag.
Proweniencja ze znanej kolekcji Stanisława Herstala, oferowanej w 1974 roku, w komplecie z jego kopertką.
Srebro, średnica 34 mm, waga 21.7 g