Rzadka, próbna 20-złotówka projektu T. Załuskiego.
Jeden z projektów złotej monety, który przetrwał do dziś jedynie w formie próbnej monety.
Piękny stan zachowania. W pełni naturalny, bez żadnych uwag. Lekka patyna.
Na obydwóch stemplach widoczne charakterystyczne pęknięcia.
Nakład 120 sztuk.
W komplecie kopertka z dawnego zbioru.
Brąz, średnica 21,2 mm, waga 6,29 g.