Awers: Popiersie cesarza w wieńcu laurowym, zbroi i paludamentum w prawo, w otoku liniowym. Legenda w otoku: Α Κ Γ ΟΥΑ ΔΙΟΚΛΗΤΙΑΝΟC CЄΒ
Rewers: Atena siedząca na tronie w lewo, trzymająca Wiktorię i długie berło. Pod tronem tarcza. Data nieczytelna.
Obiegowy stan zachowania.
Patyna, nalot.
Brąz, średnica 18.8 mm, waga 6.25 g