Humidor na papierosy z dedykacją "Koledzy z Dowództwa Obszaru Warownego Wilno 28.IX.1938 r." wykonane w znanej fabryce platerów Braci Henneberg w Warszawie.
Jest do prawdopodobnie pamiątka z okazji przeniesienia dla płk dypl. piech. Kazimierz Bogumił Janicki, który był dowódcą obszaru i komendantem obozu od X 1935 do X 1938, kiedy to został dowódcą piechoty dywizyjnej 7 DP. Wskazuje na to data w dedykacji - 28 września 1938 roku, czyli 2 dni przed przeniesieniem pułkownika na dowódcę 7 DP, które nastąpiło w październiku 1938 roku.
Na wewnętrznej stronie wieczka pod dedykacją prawdopodobnie znak Obszaru Warownego "Wilno".
Klasyczny wzór humidora na papierosy Braci Hanneberg, wykonany w stylu Art Deco, model z lat 30-tych. Sygnowany numerem 2248.
Ciekawy przedmiot związany z historią mało znaną Obszaru Warownego "Wilno".
Bardzo dobry stan zachowania, lekkie przetarcia srebrzenia i ryski. Patyna.
Mosiądz srebrzony.
Wymiary: 10,0 x 10,0 x 3,0 cm.