Banknot złożony na 8, z przetarciami na przecięciu linii złamań. Naturalny, bez konserwacji.
Jest to pozycja, której nie zdecydowano się wprowadzić do obiegu po reformie Grabskiego, natomiast spotyka się na rynku egzemplarze noszące naturalne ślady bycia w obiegu, tak jak niniejszy. Powołując się na Czesława Miłczaka, prawdopodobna jest teoria, że banknoty te użyto do wypłaty żołdu żołnierzom w okresie II Wojny Światowej, a teorię tę potwierdza fakt znalezienia takiego banknotu przy zamordowanym oficerze w Katyniu, o czym jest informacja w katalogu Cz. Miłczaka.
Miłczak 55a