Prace M. Gumowskiego wydane w ramach tomu III "Historja Śląska" z roku 1936 r.
- "Pieczęcie śląskie do końca XIV w."
194 strony (247-440) i 43 tablice (85-127).
- "Moneta na Śląsku do końca XIV w."
165 stron (553-717) i 19 tablic (145-163).
W środku pieczęcie własnościowe "Biblioteka Kórnicka".
Oprawa dawna, połączenie płótna i papieru marmurkowego.
Kraków, 1936 r
Format: 16.5 x ~23.5 cm.