Odznaka podoficerska 49 Pułku Piechoty z lat 1928-1939 wykonana w zakładzie Wiktora Gontarczyka z Warszawy.
Wymiary: 40 x 40 mm. Tombak srebrzony, emaliowany. Nakrętka oryginalna.
Na rewersie wybity kolejny numer nadania.
Stan dostateczny. Obita emalia, przetarcia srebrzenia, skrócony słupek.
Lit: Sawicki, Wielechowski, Odznaki W.P. 1918-1945, str. 89-90.