Odznaka pamiątkowa Wojskowej Straży Kolejowej z lat 1927-1939 wykonana w zakładzie Stanisława Lipczyńskiego z Warszawy.
Wymiary:
55 x 54 mm. Tombak srebrzony, złocony, emalia. Odznaka trzyczęściowa. Nakrętka oryginalna.
Stan bardzo dobry.
Lit:
W. Stela, Polskie Odznaki Honorowe i Pamiątkowe 1914-1921, str. 166.