To pozycja za którą kryją się dalsze, nieoczywiste losy!
Odznaka pięciolecia Polskiego Więziennictwa Państwowego z 1923 roku wręczona Bronisławowi Hałubko (wraz z pismem). Inspektorowi Więzienia w Warszawie, który już kilka lat później do niego trafił! Tym razem za kratki.
Hałubko to postać, która trafiła na szpalty przedwojennej prasy, gdzie opisywany był jego proces. Proces, który skończył się jego skazaniem i odsiadką w więzieniu.
Średnica 30.6 mm.
Stan dobry plus, lekkie uszkodzenia zielonej emalii, nakrętka niesygnowana, prawidłowa.
Do kompletu dołączone również skany przedwojennej prasy z artykułami na jego temat.