Rzadko spotykany, gdański medal autorstwa słynnego medaliera - Jana Höhna (sygnowany IH).
Datowany na czasy króla Władysława IV.
Medal cyzelowany w tle, z nagnieceniami na obrzeżu, poza tym ładny, z połyskiem i patyną.
Srebro, średnica 48 mm waga 33 g
Awers: mężczyzna z kobietą, w strojach hiszpańskich, trzymający się dłońmi umieszczonymi nad ołtarzem. Nad nimi aniołki i Duch Święty. W otoku:
VIRI DILIGITE UXORES
VESTRAS, SICUT CHRIST. DILEXIT ECCLES
Rewers: dwie ręce wychodzące z obłoków,
trzymające serce, poniżej panorama Gdańska, nad nimi dwie gałązki i słońce z Ihs. W otoku:
SICUT ECCLESIASE
SUBYCIT CHRISTO, ITA UXORES SUIS VIRIS