Căutare avansată Căutare avansată

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Notificări în timpul licitației live
notifications_off Alarmă: Nu
textsms SMS: Lipsă
add Notița ta
Descrierea lotului
Starea de conservare: VF+/XF
Referință: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Licitația
AUKCJA ZIMOWA '23
04 Februarie, 10:00 CET/Warsaw
Prețul de început
3 286 EUR
Starea de conservare
VF+/XF
Începerea licitației live
lock Lictația este în curs de creare - Înregistrarea încă nu este disponibilă
Trimite mesaj la organizatorul licitației

Ai întrebări despre acest lot sau despre licitație?

Vizualizări: 190 | Preferate: 4
Licitația

AUKCJA ZIMOWA '23
Sâmbătă, 04 Februarie, 10:00 CET/Warsaw
Parcursul licitației

Vor fi licitate toate loturile

Taxa de licitație
Supralicitări
  400 000
  800 000

Regulament
Despre licitație

Despre vânzător
Contact
GNDM sp. z o.o.
Ore de deschidere
Luni
Marți
Miercuri
Joi
Vineri
Sâmbătă
Închis
Duminică
Închis