Ładna prezencja, dobry relief, delikatne przetarcia w tle, ale zachowane wyraźne lustro. Uroku dodaje naturalna patyna.
Odmiana z monogramami prezydenta Stanisława Wojciechowskiego (SW) i ministra skarbu Władysława Grabskiego (WG) pod skrzydłami orła oraz datą 3/V na lewo od roku.
Rzadka, piękna i poszukiwana moneta, ofiarowywana dygnitarzom w rocznicę Konstytucji 3 Maja.
Nakład 100 sztuk.
Srebro, średnica 37mm, waga 25,05 g.
Parchimowicz P 140a, Berezowski 200.00 zł, Notatki poz.16 (150.-).
Polecamy