Tajemniczy ikonograficznie brakteat, w którym W. Garbaczewski, ze
względu na oryginalną kompozycję, widzi aluzję do Najświętszej Marii
Panny.
Przedstawienie: dwie lilie ujęte w arkady zwieńczone wieżą, na dole listwa z hebrajskim napisem BRACHA (błogosławieństwo).
Datowanie: 1202-1227(?)
Srebro, średnica ~14 mm, waga 0,1 g.