Naśladownictwo brakteata Zakonu Krzyżackiego, które w kontekście badań Borysa Paszkiewicza najprawdopodobniej pochodzi z terenów Pomorza Gdańskiego.
Datowane na 2. połowę XIII wieku.
Odmiana: cienki krzyż rozszerzany na końcach, wał perełkowy.
Piękny stan zachowania. Bardzo efektowny brakteat.
Srebro, średnica 16-17 mm, waga 0.26 g.