Prefabrykat orła sztandarowego nie przekazany do odbioru wojskowego (bez puszki na płaskiej podstawie). W pięknym, magazynowym stanie zachowania, pochodzący zapewne z zapasów pracowni grawerskiej.
Bez sygnatur wykonawcy. Tego typu orły oferowała m.in. w pracownia W. Gontarczyka.
Wykonanie znakomitej jakości.
Mosiądz srebrzony, oksydowany.
Wysokość od końca ogona do czubka skrzydła 21 cm, rozpiętość skrzydeł 16 cm.
W podstawie prostokąt o wymiarach 9,7 x 4,8 cm.
Bardzo efektowna pozycja. Olbrzymia rzadkość.