Расширенный поиск Расширенный поиск

Jan III Sobieski, Medal odkrycie konstelacji "Tarcza Sobieskiego" 1694

VF+/XF
star_border
Уведомления во время живого аукциона
notifications_off Оповещение: Нет
textsms SMS: Отсутствует
add Ваша заметка
Описание лота
Сохранность: VF+/XF
Литература: Hutten-Czapski 2524 (R2), Raczyński 256

Efektowny medal z wyrastającym, wysokim reliefem portretu króla Jana III Sobieskiego.

Medal upamiętniający odkrycie przez Heweliusza konstelacji gwiazd, która została nazwana Tarczą Sobieskiego (Scutum Sobiescanium) na cześć króla. Wspominający również jego bohaterskie czyny (zwycięstwo odniesione pod Chocimiem).

Piękne wykonanie Jana Höhna juniora z końca XVII wieku (sygnowany IH u dołu rewersu).

Ładny stan zachowania.

Bardzo rzadko spotykany w handlu typ.

Srebro, średnica 49 mm, waga 47.52 g

Awers: popiersie w wieńcu laurowym w prawą stronę. W otoku: IOAN III REX POLON.

Rewers: panorama oblężenia Chocimia i wojsk szturmujących na niego. U dołu rzeka Dniestr i gałązka palmowo-oliwna, u góry tarcza rodu Sobieskich (z gwiazdami na niej) pomiędzy dwoma obłokami. W otoku: INGENTIBUS AUSIS QVO VIS MONSTRAT ITER (niezmiernym przedsięwzięciom gdzie chcesz wskazuje drogę).

Аукцион
AUKCJA ZIMOWA '23
Дата
04 Февраля, 10:00 CET/Warsaw
Стартовая цена
3 286 EUR
Сохранность
VF+/XF
Начало аукциона в реальном времени
lock Данный аукцион в процессе создания - Регистрация еще не открыта
Отправить сообщение организатору аукциона

У вас есть вопросы об этом лоте или о торгах?

Просмотров: 190 | Избранное: 4
Аукцион

AUKCJA ZIMOWA '23
Дата
Суббота, 04 Февраля, 10:00 CET/Warsaw
Ход торгов

Все лоты будут торговаться

Аукционный сбор
Шаг аукциона
  400 000
  800 000

Регламент
Об аукционе

О продавце
Контакты
GNDM sp. z o.o.
Часы работы
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
Закрыто
Воскресенье
Закрыто