Piękna, a przy tym bardzo rzadka powstańcza dziesięciogroszówka.
Hybryda stempli łącząca cechy dwóch głównych odmian dziesiątek:
- awers z Orłem z łapami zgiętymi
- rewers charakterystyczny dla odmiany z łapami prostymi (z jednym żołędziem przed ostatnią kępką liści, z listkami przy gałązkach wieńczących wieniec)
O rzadkości tej odmiany dobitnie świadczy fakt, że
na ponad 40-ści powstańczych dziesięciogroszówek w naszym archiwum, te
połączenie wystąpiło tylko 1 raz! W wyraźnie słabszym stanie niż na
niniejszym egzemplarzu.
Bardzo ładna powierzchnia, piękny połysk, równomierna, urokliwa patyna.